2021_YILININ_EN_İYİ_10_ERKEK_KOMBİN_ÖNERİSİ
Erkek Kombin Önerisi- Takım elbise

En İyi Günce Günlük Erkek Kombin Önerileri 2021

2021 yılında tarz yaratmak için tercih edilen Erkek kombinleri, kadınların da tercih ettiği şekilde genellikle olabildiğince farklı tarzlardaki ürün gruplarının birbiriyle uyumunu sağlamak üzerine kurulmuştur. Ayrıca 2021 yılında daha fazla rengi bir arada barındıran Erkek kombin tercihleri fazlasıyla ön plana çıkmaktadır. Gelin birlikte 2021 yılında fark yaratacak erkek kombinlerine göz atalım.

Minimalist Stil Günlük Kombinim

Düz kesimler, göze çarpmayan renkler ve bedene tam oturan stiller 2021’in erkek modasında oldukça fazla yer almaktadır. Risk almak istemeyenlerin kombin seçiminin başında yer alan ama bir o kadar da klas duran minimalist stil; kaşe paltolar, dar kesim gömlekler ve rahat pantolonlarla karşımıza çıkmaktadır.

Pardösü ile Günlük Kombinim

Klasik, vücuda tam oturan ve adeta bir İngiliz klasiği olan trençkotlar günümüzde hala vazgeçilmez olarak tercih edilmektedir. Moda tasarımcılarının yepyeni bir form getirdiği, 90’ların pardösülerine fazlasıyla yakınlık gösteren Retro tasarımları 2021’de mutlaka tercih etmelisiniz. Hemen her tarza kolaylıkla uyum sağlayıp günlük erkek kombinde kolaylıkla uyum sağlayacaktır. Yeni nesil pardösüleri bu yıl siyah, bej gibi klasik renkleri kolaylıkla erkek kombin yapabilirsiniz. Farklılık isteyenler için önerimiz ise mavi, kahverengi, bej gibi daha iddialı renklerdir.

Rahat Duruş Yansıtan Günlük Kombinim

Sweat shirt ve eşofmanlar geçmişte belki de sadece evlerimizde tercih ettiğimiz ürün gruplarıyken artık günlük kombin olarak sokağa taşmıştır. Genellikle rahatlığınızı en iyi yansıtan ürün grupları olmakla birlikte, dikkat çekici farklılığı sağlayabileceğiniz bir tarza sahip olmanızın öncüsü de olabilir. Genellikle alt ve üst grup tercihlerinde farklı renk tonlarda renkler kullanılarak kombin yapılsa da özellikle 2020 yılı sonrası takım (tona ton) olarak da tercih edilmektedir. Dış grupta ise bomber ceket veya yelek tercihi en iyi tamamlayıcı ürün grubu olacaktır.

Örgü Kazaklar ile Günlük Kombinim

Örgü kazaklar, 2021 öncesinde fazlasıyla unutulmuş ve rafa kaldırılmış bir ürün grubuydu. Fakat 2021 yılı ile birlikte yeniden eski ilgisini geri kazanmak üzere. Örgü kazaklar ve ince trikolar, erkek kombininde artık kumaş pantolonlarla dahi tercih edilmektedir. Günlük kombinde yerini en kolay alan ürün gruplarındandır. Çünkü yalnızca bir chino pantolon veya denim ile birlikte tercih edilebilirken ince bir örgü kazakla takım elbise kombini de kolaylıkla sağlanmaktadır. Ayrıca örme süveter modasının da fazlasıyla günümüzde yer aldığını düşünürsek günlük kombin yaparken kolay tercih edilen bir ürün grubudur. 

Deri Ceket ile Günlük Kombinim

Klasik ve motorcu deri ceketler hala yatırım yapılabilecek ürün grupları arasında yer almakla birlikte 2021’de biraz daha klasik tasarımlar ön plana çıkmaktadır. Takım elbise ile kullanılabilecek tarzda ve düz kesimli deri ceketler gelecek dönemin öne çıkan ürün gruplarındandır. Kendi tarzınıza uygun kombin sağlarken aynı zamanda da fark yaratmak isterseniz, takım elbise üzerinde kullanmayı deneyebilirsiniz. Bu deneyimin, özellikle 2021 yılının yeni trend kombin tercihlerinden biri olduğunu unutmayalım.

İddialı Güneş Gözlükleri ile Günlük Kombinim

Günlük kombinde kullandığımız aksesuarlar, tarzımızı çok farklı bir yere taşıyabiliyor, fazlasıyla fark yaratabilmektedir. 2021 erkek modasında da bu görevi, maske istisnası dışında gözlükler üstlenmektedir. İster optik gözlükleri retro, kalın kemik çerçeveli, büyük modellerle değiştirerek tercih edin, isterseniz de gösterişli bir güneş gözlüğü tercih edin. Her seçiminiz, yaptığınız kombini farklı bir boyuta taşıyacak ve sizi daha iddialı bir görüntüye kavuşturacaktır.

Şort ile Günlük Kombinim

Şort , günümüzde artık yalnızca yaz kombini olarak kullanılma algısını kırmış görünmektedir. Bunun örneklerini şort üzerine seçtiğimiz triko, sweatshirt, örme kazak kombinleriyle fazlasıyla görmekteyiz. Yani şort, 2021 yılı modasında mevsim algısını da ortadan kaldırarak her mevsim, her gün kombinlerimizde yerini rahatlıkla kabullendiren bir ürün grubu olmuştur.

Takım Elbise Stiliyle Günlük Kombinim

2021_YILININ_EN_İYİ_10_ERKEK_KOMBİN_ÖNERİSİ
Erkek Kombin Önerisi- Takım elbise

Takım elbise denildiğinde aklımıza gelen iş toplantıları, özel yemekler, davetler, nikah töreni gibi pek çok resmi alan kafamızda canlanmaktadır. Bu düşünceleri bir kenara bırakarak takım elbise seçimini günlük kombinimizde yer almasını sağlamak özellikle 2021 yılında fazlasıyla mümkün görünüyor. Özellikle pastel renklerin kullanımı ile birlikte takım elbise tarzı fark yaratacak önemli bir tarza bürünmüştür.

Sandalet ve Terlik ile Günlük Kombinim

Sandaletler ve terlikler erkek modasında özellikle 2019 yılı sonrasında yapılan kombinlerde tercih edilme açısından yükselen bir grafiğe sahiptir. 2021 koleksiyonlarının genelinde özellikle kalın bantlı sandaletler ve parmak arası terlikler hemen her stilin tamamlayıcısı olarak kullanılmıştır. Dar kesimli kumaş pantolonlar, salaş şortlar, hırkalar hatta ceketler bile terliklerle tamamlanmış, bu ürün grupları sandalet ve terlikle kombinde bütünlüğü sağlamıştır. Önceki yıllarla kıyaslandığında alışılagelmişin dışında görünen bir tarz yaratılmış olunsa da farklılık arayışındaki erkeklerin vazgeçilmezi olacağı gözlemlenmiştir.

Çanta ile Günlük Kombinim

canta_ile_erkek_kombin
Çantalı Erkek Kombin

Şüphesiz ki kadınların en iyi aksesuarlarından biri çanta tercihidir. Bu durum geçmişte (1900’lü yıllar) erkekler içinde geçerli iken 2020 yılı sonrasına kadar fazla tercih edilmemiştir. Fakat 2021 yılı başlangıcı itibariyle Retro, bavul formunda çantalar ve postacı çantası diye tabir ettiğimiz askılı çantalar fazlasıyla günlük kombin tercihlerimizde yerini almıştır.

Spor Ayakkabı ile Günlük Kombinim

Spor ayakkabı tercihlerini geçmişte belki sadece sporcu kombini adına değerlendirirken günümüzde klasik giyim kombini yapan erkekler için de değerlendirebilmekteyiz. 2021 yılı itibariyle klasik kombinlerin altında net, beyaz spor ayakkabı en iyi tamamlayıcı olarak yer almaktadır.

“Sporcu kombini adına yorumlayacak olursak eğer en net görüntüyü detay renkler sağlamaktadır. Örnek verecek olursak yeşil bir eşofman giydiyseniz ve beyaz bir ayakkabı seçtiyseniz ayakkabınızın küçük de olsa yeşil rengini içermesi hem renk uyumunu hem de bütünlüğü sağlayacaktır.”

İnsan psikolojisi, zorunlu yapmak zorunda olan şeylerden keyif almayacağına inanır. Bu durumdan uzaklaşmak, maskeyi belki de en keyif alacağımız aksesuarlardan birine dönüştürmek adına giyimimizle uyumlu hale getirmeliyiz. Bunu bazen giyimimizdeki bir tasarım detayıyla, bazen de renk uyumu sağlayarak kusursuz bir aksesuara dönüştürebiliriz.

Sosyal Kanallarımızdan bizleri takip edebilirsiniz:

TikTok
Youtube
Instagram
Facebook
Twitter
Pinterest

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz