2020-2021_yılının_en_iyi_maskeli_kombinleri-spor-salanu.docx
220-2021 yılının en iyi maskeli kombinleri spor salonunda maskeli bayan

2020-2021 Yılının Maske Kombinleri Nasıl Seçilir?

2020-2021_yılının_en_iyi_kombinler-bay-bayan.docx
2020-2021 yılının en iyi kombinler bay ve bayan sarı tasarım

Maskeli Kombin Nedir?

Kombin yaparken geçmişten günümüze kadar ürün gruplarının trend olmasında moda devlerinin, gelişmiş teknolojiyi fazlasıyla kullanmasıyla birlikte yeni ürün grupları doğmaktadır. Fakat 2019 yılı sonrası özellikle dünya genelinde boy gösteren ve bir anda tüm insanların, öncelikli odağının sağlık olduğu dönemi yaşamaktayız. Bu dönemlerde ülkemizle birlikte pek çok ülkede mask takma zorunluluk haline gelmiştir.

İnsan psikolojisi, zorunlu yapmak zorunda olan şeylerden keyif almayacağına inanır. Bu durumdan uzaklaşmak, maskeyi belki de en keyif alacağımız aksesuarlardan birine dönüştürmek adına giyimimizle uyumlu hale getirmeliyiz. Bunu bazen giyimimizdeki bir tasarım detayıyla, bazen de renk uyumu sağlayarak kusursuz bir aksesuara dönüştürebiliriz.

Renk uyumu ile ilgili konumuzu inceleyerek kombin yaparak nelere dikkat etmeniz gerektiğinizi öğrenebilirsiniz.

Maske Tasarım Kombini Sağlama

Giyimde kombin ve renk uyumu sağlarken, basic ürün tercih edildiğinde doğru renk uyumunu sağlamak tek başına yeterli olacaktır. Fakat eğer farklılık arayışında doğru uyumu sağlamak istiyorsak tasarımda dikkat etmemiz gereken bazı unsurlar vardır. Bu uyumu sadece ana giyim gruplarımızda değil, tüm aksesuarlarda da sağlamalıyız. Özellikle 2019 sonrası artık vazgeçilmezimiz olan mask, günlük yaptığımız kombinler için en önemli aksesuar grubudur. Peki maskeyi, kombinimizle nasıl daha uyumlu hale getiririz gelin birlikte inceleyelim.

Desenlere Dikkat Edin

2020-2021_yılının_en_iyi_kombinler-kadin.docx
2020-2021 yılının en iyi kombinler

Kombin yaparken tercih ettiğimiz desenler; yatay çizgi, dikey çizgi gibi net tasarımlara sahipse maskenizi seçerken olması gereken desen mutlaka çizgili veya basic olmalıdır. Aksi halde kombin bütünlüğünüzü bozacak bir aksesuarı yüzünüzde taşıyor olacaksınız. Yol göstermesi adına bir örnek vermek istersek eğer; kamuflaj tarzı dağınık desenli bir mask tercih etmek istiyorsanız, giyiminizdeki tonlarda mutlaka Retro renkleri veya doğa renkleri (kahverengi, yeşil gibi) kullanmanızı tavsiye ederiz. Ayrıca giyiminizde bir desen tercih edecekseniz mutlaka maske deseniniz ile aynı olmalıdır.

Renklere Dikkat Edin

Renk uyumu; şüphesiz ki kullandığımız aksesuarların, giyimimizin bütünlüğünü bozmadan en doğru uyumu sağlayacak seçimlerle sağlanabilir. Doğru renk seçimi, maske seçiminde büyük önem taşımaktadır. En büyük sebebi ise yaptığımız bazı hatalı seçimlerin tüm dikkatin maske üzerinde yoğunlaşmasına sebep olabilir. Bu durumu kabul edemeyiz çünkü karakterimizi yansıtacak bütünlüğü bozmayı istemeyiz.

Doğru renk uyumu sağlamak adına bir örnek vermek gerekirse, eğer kombin yaptığınız giyim tonları lacivert ise mask tona ton olacak şekilde lacivert seçilebilir. Ya da renk uyumu için hazırladığımız sayfaya giderek en uyumlu renkleri seçebilirsiniz.

Maske Boyutuna Dikkat Edin

İkili iletişimde şüphesiz ki jest ve mimiklerin etkisi fazlasıyla önemlidir. Fakat bulunduğumuz pek çok ortamda mask kullanımı, duyguların iletilmesinde büyük zorluklar yaratmaktadır. Bundan dolayı mask seçiminde bazen yüzümüzün neredeyse tamamını kapsayan ve insanlar üzerinde kurduğumuz etkiyi azaltan seçimlerden uzak durmalıyız.

Günümüzde bundan dolayı tercih edilen şeffaf maskelerin koruyuculuğunun hala tartışılmasıyla birlikte bizler en azından yüzümüzün elmacık kemiğinin hemen alt kısmına tam anlamıyla oturan bir mask tercih etmeliyiz.

2019-2021 En Sevilen Maskeli Kombinleri

2020-2021_yılının_en_iyi_kombinler-mavi-gozlu-bayan.docx
2020-2021 yılının en iyi kombinler mavi gözlü bayan

Doğru renk uyumunun en iyi sergilendiği bir kombin yaratabilirsiniz. Renk tonlarının pastel ve aynı tonu içeriyor olması mükemmel bir uyum sağlamış. Dilerseniz siz de kendiniz için tona ton kombin yapabilirsiniz.

Aksesuar kategorisinde her gün yeni bir ürün grubunun ortaya çıktığını belirtmiştik. Fotoğrafta göreceğiniz maske tasarımı kullanıldığı şapka ile bütünleşik şekilde üretilmiştir. Eğer farklı bir ürün de aynı deseni sağlayabilirseniz yine aynı mükemmel tasarım ve renk uyumuna ulaşarak günlük kombinlerinizde fark yarabileceksiniz.

basortulu-kombin
Baş örtülü kombin

Günlük kombinlerinizde eğer desen konusunda maskenizle desen uyumunu sağlayamıyorsanız mutlaka renk uyumunu sağlamalısınız. Elbette desen uyumunu da sağladığınızda fazlasıyla önemli ve tamamlayıcı bir aksesuar yaratmış olacaksınız.

Sosyal Kanallarımızdan bizleri takip edebilirsiniz:

TikTok
Youtube
Instagram
Facebook
Twitter
Pinterest

Kırmızı

Kombin_Yaparken_En_Çok_Zorlanılan_10_Renk-1.docx
Kombin Yaparken En Çok Zorlanılan 10 Renk

Kırmızı, günlük hayatımızda oldukça sık karşılaştığımız ve kullandığımız iddialı bir renktir. Tekstilde ve giyim mağazalarında fazlasıyla kullanılmasının temel sebebi kırmızı renginin fazlasıyla dikkat çekici olmasıdır.

Kırmızı rengi; sarı, beyaz, yeşil, mavi ve siyah renkleri ile fazlasıyla uyumludur. Eğer kırmızı renginin etkisini artırmak istersek kontrastı en iyi sağlayacak rengin siyah olduğunu ve rengin iddiasını daha da artıracağını unutmamalıyız.

Fakat eğer kendinizi olması gerekenden fazlasıyla iddialı olarak düşünerek bu iddiayı azaltmayı tercih edecekseniz, siyahın en zıttı renk olan, beyaz tercih edilmelidir. Renk uyumu açısından en doğru seçim olacaktır.

Detaylar için tıklayınız

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz